S3733 Rain | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Product S3733 Rain. Enjoy this fabulous Fabric. Samples available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3733 Rain |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 78.02% Polyester, 21.98% Polyester (Uv) |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3733 Rain | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
S3733 Rain | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Product S3733 Rain. Enjoy this fabulous Fabric. Samples available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3733 Rain |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 78.02% Polyester, 21.98% Polyester (Uv) |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
$128.00
S3733 Rain | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
Acquire Greenhouse Fabric Product S3733 Rain. Enjoy this fabulous Fabric. Samples available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3733 Rain |
| Width | 55" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 78.02% Polyester, 21.98% Polyester (Uv) |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |











