S3711 Carbon | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric SKU# S3711 Carbon. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3711 Carbon |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S3711 Carbon | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
S3711 Carbon | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric SKU# S3711 Carbon. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3711 Carbon |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |
$128.00
S3711 Carbon | Chevron, Grey - Greenhouse Fabric—
$128.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.
View Greenhouse Fabric SKU# S3711 Carbon. Enjoy this extraordinary Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S3711 Carbon |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1 |
| Country of origin | USA |
| Content | 82.32% Rayon, 16.02% Polyester, 1.66% Nylon |
| Theme | Chevron |
| Color | Grey |











