6021109.116.0 | Frazz, Cream - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Donghia Fabric SKU# 6021109.116.0 pattern name Frazz from the collection Donghia Ii. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021109.116.0 |
| Pattern Name | Frazz |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 45%;ACETATE - 26%;WOOL - 26%;NYLON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6021109.116.0 | Frazz, Cream - Donghia Fabric
6021109.116.0 | Frazz, Cream - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Donghia Fabric SKU# 6021109.116.0 pattern name Frazz from the collection Donghia Ii. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021109.116.0 |
| Pattern Name | Frazz |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 45%;ACETATE - 26%;WOOL - 26%;NYLON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
$311.85
6021109.116.0 | Frazz, Cream - Donghia Fabric—
$311.85
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Order Donghia Fabric SKU# 6021109.116.0 pattern name Frazz from the collection Donghia Ii. Enjoy this amazing Fabric. Cuttings available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6021109.116.0 |
| Pattern Name | Frazz |
| Collection | Donghia Ii |
| Width | 53.978" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 45%;ACETATE - 26%;WOOL - 26%;NYLON - 3% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |











