6022125.81.0 | Sunscreen, Midnight - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Donghia Fabric SKU# 6022125.81.0 pattern name Sunscreen from the collection Lake Hill Performance/Outdoor. Enjoy this charming Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022125.81.0 |
| Pattern Name | Sunscreen |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 115" |
| Vert. Repeat | 0.2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 99%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022125.81.0 | Sunscreen, Midnight - Donghia Fabric
6022125.81.0 | Sunscreen, Midnight - Donghia Fabric
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Donghia Fabric SKU# 6022125.81.0 pattern name Sunscreen from the collection Lake Hill Performance/Outdoor. Enjoy this charming Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022125.81.0 |
| Pattern Name | Sunscreen |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 115" |
| Vert. Repeat | 0.2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 99%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR |
$250.43
6022125.81.0 | Sunscreen, Midnight - Donghia Fabric—
$250.43
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This pattern is priced by the yard.(minimum 2)
Save on Donghia Fabric SKU# 6022125.81.0 pattern name Sunscreen from the collection Lake Hill Performance/Outdoor. Enjoy this charming Fabric. Samples always available online. Fast Shipping Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022125.81.0 |
| Pattern Name | Sunscreen |
| Collection | Lake Hill Performance/Outdoor |
| Width | 115" |
| Vert. Repeat | 0.2" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | SOLUTION DYED ACRYLIC - 99%;NYLON - 1% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Grey |
| Theme | Texture |
| Notes | INDOOR/OUTDOOR |











