81574 | Jessie Cut Velvet, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81574 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




81574 | Jessie Cut Velvet, Olive - Schumacher Fabric
81574 | Jessie Cut Velvet, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81574 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |
Original: $304.50
-65%$304.50
$106.57Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81574 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Green |
| Theme | Chevron |












