81576 | Jessie Cut Velvet, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81576 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




81576 | Jessie Cut Velvet, Sand - Schumacher Fabric
81576 | Jessie Cut Velvet, Sand - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81576 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 81576 |
| Pattern Name | Jessie Cut Velvet |
| Collection | Cut & Patterned Velvets |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 13 5/8" (35CM) |
| Vertical Repeat | 9 7/8" (25CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 40% COTTON, 60% VISCOSE |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Beige |
| Theme | Chevron |












