S7774 Grass | Chevron, Green - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7774 Grass |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 52.56% Polyester, 34.55% Polyester Bc, 9.02% Recycled Cotton, 3.87% Recycled Polyester |
| Theme | Chevron |
| Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

S7774 Grass | Chevron, Green - Greenhouse Fabric
S7774 Grass | Chevron, Green - Greenhouse Fabric
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7774 Grass |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 52.56% Polyester, 34.55% Polyester Bc, 9.02% Recycled Cotton, 3.87% Recycled Polyester |
| Theme | Chevron |
| Color | Green |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Greenhouse |
| Pattern Number | S7774 Grass |
| Width | 54" |
| Direction | Railroaded |
| Cleaning codes | W |
| Fire codes | UFAC 1NFPA 260CAL 117 |
| Country of origin | USA |
| Content | 52.56% Polyester, 34.55% Polyester Bc, 9.02% Recycled Cotton, 3.87% Recycled Polyester |
| Theme | Chevron |
| Color | Green |












