6022129.40.0 | Eleventh Hour, Canyon - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022129.40.0 |
| Pattern Name | Eleventh Hour |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 25.59" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 41%;JUTE - 28%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6022129.40.0 | Eleventh Hour, Canyon - Donghia Fabric
6022129.40.0 | Eleventh Hour, Canyon - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022129.40.0 |
| Pattern Name | Eleventh Hour |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 25.59" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 41%;JUTE - 28%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6022129.40.0 |
| Pattern Name | Eleventh Hour |
| Collection | Donghia Iii |
| Width | 51.18" |
| Vert. Repeat | 15.35" |
| Horz. Repeat | 25.59" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 41%;JUTE - 28%;VISCOSE - 20%;POLYESTER - 11% |
| Finish | EMBROIDERED ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
| Notes | 0 |












