6024101.630.0 | Sacred Symbols, Savanna - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024101.630.0 |
| Pattern Name | Sacred Symbols |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.3" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 52%;ACRYLIC - 27%;ZARI - 13%;COTTON - 8% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | FOR DRAPERY USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6024101.630.0 | Sacred Symbols, Savanna - Donghia Fabric
6024101.630.0 | Sacred Symbols, Savanna - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024101.630.0 |
| Pattern Name | Sacred Symbols |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.3" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 52%;ACRYLIC - 27%;ZARI - 13%;COTTON - 8% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | FOR DRAPERY USE |
Original: $559.13
-65%$559.13
$195.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024101.630.0 |
| Pattern Name | Sacred Symbols |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.3" |
| Vert. Repeat | 31.5" |
| Horz. Repeat | 26" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 52%;ACRYLIC - 27%;ZARI - 13%;COTTON - 8% |
| Finish | SOFTENED ;EMBROIDERED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
| Notes | FOR DRAPERY USE |












