6024102.106.0 | Zambia Weave, Linen - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024102.106.0 |
| Pattern Name | Zambia Weave |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 34%;LINEN - 32%;ACRYLIC - 16%;COTTON - 13%;POLYESTER - 4%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6024102.106.0 | Zambia Weave, Linen - Donghia Fabric
6024102.106.0 | Zambia Weave, Linen - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024102.106.0 |
| Pattern Name | Zambia Weave |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 34%;LINEN - 32%;ACRYLIC - 16%;COTTON - 13%;POLYESTER - 4%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6024102.106.0 |
| Pattern Name | Zambia Weave |
| Collection | Zuri |
| Width | 52.75" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 34%;LINEN - 32%;ACRYLIC - 16%;COTTON - 13%;POLYESTER - 4%;POLYAMIDE - 1% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Herringbone |
| Notes | 0 |












