6025115.16.0 | Skylight, Linen - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025115.16.0 |
| Pattern Name | Skylight |
| Collection | Luminary |
| Width | 120" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 63%;VIRGIN WOOL - 13%;ACRYLIC - 10%;POLYESTER - 5%;RECYCLED LINEN - 5%;COTTON - 4% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025115.16.0 | Skylight, Linen - Donghia Fabric
6025115.16.0 | Skylight, Linen - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025115.16.0 |
| Pattern Name | Skylight |
| Collection | Luminary |
| Width | 120" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 63%;VIRGIN WOOL - 13%;ACRYLIC - 10%;POLYESTER - 5%;RECYCLED LINEN - 5%;COTTON - 4% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025115.16.0 |
| Pattern Name | Skylight |
| Collection | Luminary |
| Width | 120" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 4" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 63%;VIRGIN WOOL - 13%;ACRYLIC - 10%;POLYESTER - 5%;RECYCLED LINEN - 5%;COTTON - 4% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | 0 |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | FOR DRAPERY USE ONLY |












