6025122.1.0 | Dorothy, Ivory - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025122.1.0 |
| Pattern Name | Dorothy |
| Collection | Luminary |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 10" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 39%;VISCOSE - 36%;LINEN - 14%;WOOL - 11% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025122.1.0 | Dorothy, Ivory - Donghia Fabric
6025122.1.0 | Dorothy, Ivory - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025122.1.0 |
| Pattern Name | Dorothy |
| Collection | Luminary |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 10" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 39%;VISCOSE - 36%;LINEN - 14%;WOOL - 11% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |
Original: $321.30
-65%$321.30
$112.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025122.1.0 |
| Pattern Name | Dorothy |
| Collection | Luminary |
| Width | 52" |
| Vert. Repeat | 10" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 39%;VISCOSE - 36%;LINEN - 14%;WOOL - 11% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
| Notes | BACKING RECOMMENDED FOR UPHOLSTERY USE |












