6025123.710.0 | Painterly, Cosmopolitan - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025123.710.0 |
| Pattern Name | Painterly |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;COTTON - 25%;LINEN - 13%;WOOL - 10%;ACRYLIC - 6%;NYLON - 6%;POLYESTER - 2% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Purple |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

6025123.710.0 | Painterly, Cosmopolitan - Donghia Fabric
6025123.710.0 | Painterly, Cosmopolitan - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025123.710.0 |
| Pattern Name | Painterly |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;COTTON - 25%;LINEN - 13%;WOOL - 10%;ACRYLIC - 6%;NYLON - 6%;POLYESTER - 2% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Purple |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $365.40
-65%$365.40
$127.89Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | 6025123.710.0 |
| Pattern Name | Painterly |
| Collection | Luminary |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 38%;COTTON - 25%;LINEN - 13%;WOOL - 10%;ACRYLIC - 6%;NYLON - 6%;POLYESTER - 2% |
| Finish | SOFTENED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Purple |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












