Dg-10286.008.0 | Shirley, Natural - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10286.008.0 |
| Pattern Name | Shirley |
| Collection | Past Perfect |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;SPUN RAYON - 21%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;POLYCOTTON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dg-10286.008.0 | Shirley, Natural - Donghia Fabric
Dg-10286.008.0 | Shirley, Natural - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10286.008.0 |
| Pattern Name | Shirley |
| Collection | Past Perfect |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;SPUN RAYON - 21%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;POLYCOTTON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10286.008.0 |
| Pattern Name | Shirley |
| Collection | Past Perfect |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | COTTON - 45%;SPUN RAYON - 21%;POLYESTER - 16%;LINEN - 12%;POLYCOTTON - 6% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |












