Dg-10306.003.0 | Quartz, Straw - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10306.003.0 |
| Pattern Name | Quartz |
| Collection | Desert Bloom |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 35%;SPUN RAYON - 26%;COTTON - 23%;POLYESTER - 16% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dg-10306.003.0 | Quartz, Straw - Donghia Fabric
Dg-10306.003.0 | Quartz, Straw - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10306.003.0 |
| Pattern Name | Quartz |
| Collection | Desert Bloom |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 35%;SPUN RAYON - 26%;COTTON - 23%;POLYESTER - 16% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10306.003.0 |
| Pattern Name | Quartz |
| Collection | Desert Bloom |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 35%;SPUN RAYON - 26%;COTTON - 23%;POLYESTER - 16% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | LIGHT |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












