Dg-10340.010.0 | Jet, Cream - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10340.010.0 |
| Pattern Name | Jet |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 7.6" |
| Horz. Repeat | 16.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 33%;SPUN RAYON - 10%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Dg-10340.010.0 | Jet, Cream - Donghia Fabric
Dg-10340.010.0 | Jet, Cream - Donghia Fabric
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10340.010.0 |
| Pattern Name | Jet |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 7.6" |
| Horz. Repeat | 16.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 33%;SPUN RAYON - 10%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Donghia |
| Pattern Number | DG-10340.010.0 |
| Pattern Name | Jet |
| Collection | 3D Collection |
| Width | 52.25" |
| Vert. Repeat | 7.6" |
| Horz. Repeat | 16.6" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | LINEN - 49%;COTTON - 33%;SPUN RAYON - 10%;POLYESTER - 8% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Modern/Contemporary |
| Notes | 0 |












